Homeopatie a děti

Běžná nachlazení a horečnatá onemocnění dokáží děti zpravidla vyřešit samy. Horečka nemoc spálí nebo se dítě z nemoci vypotí a rýma tělo vyčistí.

Problém je, pokud k nachlazením a zánětům dochází často a opakovaně. Je to známka snížené odolnosti organismu a takové dítě je třeba homeopaticky posílit.

Jelikož homeopatikum působí tak, že posílí vitální sílu v člověku, a ta pak tělo vyléčí, je dítě po homeopatické léčbě odolnější a nemoci se nevracejí. Naopak po léčbě antibiotiky je organismus oslabený a hrozí, že dítě brzy po uzdravení zase „něco chytne“.

Důležité je také vědět, že potlačování kožních projevů (vyrážky, ekzémy) v dětském věku může vést k rozvoji alergií, astmatu a jiných závažnějších chorob v pozdějším věku.

Správně zvolená homeopatická léčba by neměla potlačovat vyrážku směrem zvenku dovnitř, ale měla by ji vytlačovat zevnitř ven.

U některých dětí, kde je zjevné, že příčina nějaké chronické nebo vracející se potíže (příp. poruchy chování, koncentrace, vady řeči), tkví v atmosféře a vztazích v rodině, se léčba dítěte obvykle neobejde bez vyšetření rodičů a odstranění vyvolávající příčiny.

Dítě bývá citlivější a vnímavější než dospělý, proto se dá snáz ovlivnit a „vychýlit“ jak směrem k nemoci, tak směrem k uzdravení.

Rubrika: Děti.

Comments are closed.